• Jak zbudować markę w relacjach B2B – wyniki badania

W praktyce marketingowej zauważyć można ewidentną niszę związaną z know how na temat budowania marki w relacjach B2B. Nisza ta objawia się z jednej strony brakiem spektakularnych przykładów na rynku polskim, brakiem fachowych opracowań, dominacją tematów związanych z marką B2C, jak również brakiem wyspecjalizowanych agencji, posiadających wiedzę i kompetencje by pomagać budować silne marki B2B. 

 

Nisza ta skłoniła Zespół INSPIRE do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: skoro tak mało uwagi poświęca się marce B2B to jakie jest właściwie jej znaczenie?

 

Pełen projekt badawczy został zrealizowany we współpracy z Electrolux Polska, obejmował analizę źródeł wtórnych, analizę najlepszych praktyk budowania marek B2B na rynkach rozwiniętych oraz badania własne INSPIRE przeprowadzone na polskich managerach wysokiego szczebla.

 

Kluczowe wnioski z badania są dostępne dla wszystkich. Prosimy o kontakt, chętnie zaprezentujemy lub prześlemy Raport w wersji elektronicznej.

Pomagamy promować najlepsze marki terytorialne

Zostaliśmy zaproszeni jako partner merytoryczny do Programu promocji najlepszych praktyk marketingu małych i średnich miast, gmin i powiatów.

więcej

Co czeka marki luksusowe?

Dawniej był próżny i ostentacyjny, obecnie jest masowy, wkrótce stanie się subtelny i autentyczny. Zmiana percepcji luksusu odbywa się na pograniczu kilku trendów…

więcej

Jak zdetronizować lidera rynku?

Żywiec, Vegeta, Hortex, Prince Polo, Red Bull, Nałęczowianka - to przykłady potężnych liderów, którzy pozwolili odebrać sobie palmę pierwszeństwa. Jak to możliwe?

więcej

Gra zespołowa na markę firmy

Ludzie są sercem biznesu. Jakość brandingu w relacjach B2B pokazuje, jak to serce bije i jak utrzymuje przy życiu cały organizm. Opublikowaliśmy kluczowe wnioski z badań.

więcej

Zobacz najnowsze PUBLIKACJE