• Co czeka marki luksusowe?

„Luksus” nie zawsze znaczy to samo. Dawniej był próżny i ostentacyjny, obecnie jest masowy, wkrótce stanie się bardziej subtelny i autentyczny. Zmiana percepcji luksusu odbywa się na pograniczu trendów demograficznych, społecznych i kulturowych i stanowi sygnał dla producentów dóbr luksusowych, aby dobrze przyjrzeli się pozycjonowaniu i komunikacji swoich marek.
W INSPIRE wyodrębniliśmy trzy nurty luksusu, który na przestrzeni lat w zróżnicowany sposób zaspokajał potrzeby najbardziej wymagających klientów. Analizując percepcję luksusu, zmiany w aspiracyjnym stylu życia i komunikację marek luksusowych zauważyć można, że postrzeganie ekskluzywnego produktu i ekskluzywnej marki w znaczący sposób zmienia się w czasie.
Z punktu widzenia marek luksusowych najbardziej interesujące są dwa nurty: luksus teraźniejszości i luksus przyszłości. Różnica między nimi jest istotna i stawia ona zupełnie nowe wymagania przed markami luksusowymi.
 
Zapraszamy do zapoznania się z tekstem pt. Co czeka marki luksusowe?, który ukazał się w marcowym wydaniu Marketingu w Praktyce.
 

Pomagamy promować najlepsze marki terytorialne

Zostaliśmy zaproszeni jako partner merytoryczny do Programu promocji najlepszych praktyk marketingu małych i średnich miast, gmin i powiatów.

więcej

Jak zbudować markę w relacjach B2B – wyniki badania

W praktyce marketingowej zauważyć można ewidentną niszę związaną z know how na temat budowania marki w relacjach B2B.

więcej

Jak zdetronizować lidera rynku?

Żywiec, Vegeta, Hortex, Prince Polo, Red Bull, Nałęczowianka - to przykłady potężnych liderów, którzy pozwolili odebrać sobie palmę pierwszeństwa. Jak to możliwe?

więcej

Gra zespołowa na markę firmy

Ludzie są sercem biznesu. Jakość brandingu w relacjach B2B pokazuje, jak to serce bije i jak utrzymuje przy życiu cały organizm. Opublikowaliśmy kluczowe wnioski z badań.

więcej

Zobacz najnowsze PUBLIKACJE