Jak zdetronizować lidera rynku?

Żywiec, Vegeta, Hortex, Princessa i Prince Polo, Red Bull - to przykłady potężnych liderów, którzy pozwolili odebrać sobie palmę pierwszeństwa. Jak to możliwe?

Każdy lider, który został zdystansowany, najczęściej w którymś momencie na chwilę spoczął na laurach i właśnie ten czas został wykorzystany przez rynkowego rywala.

Trudno zdetronizować lidera, który zachowuje się jak lider: zawłaszcza kluczową korzyść kategorii, edukuje klientów, rozwija rynek, wdraża innowacje, wykorzystuje korzyści skali. Pytanie brzmi: jak go pokonać?

 

Zapraszamy do lektury tego tekstu i analizy przykładów. 

 

 Pełny tekst w pdf

 

Storytelling – budowanie marki poprzez opowieści

Analizując światowe badania dotyczące tworzenia marki, jak również studiując przypadki najsilniejszych globalnych marek można zauważyć, że na naszych oczach rodzi się nowa epoka w tworzeniu marek: era storytellingu. Od tysięcy lat ludzie snują opowieści by dzielić się informacjami, podtrzymywać tradycje, motywować, bawić się i wzruszać. Każda firma jest kopalnią takich opowieści, trzeba je odkryć i zaprząc do pracy.

Pełny tekst w pdf

 

Tożsamość marki korporacyjnej a wybór idei CSR

Jak wybrać właściwą ideę społeczną? Jednym z kluczy jest potencjał marketingowy idei. Idee o wysokim potencjale marketingowym to te, które dotyczą problemów o wysokim poziomie świadomości społecznej, uznawanych za ważne, posiadających zdolność do przyciągania uwagi i eksploatowane przez niewielką liczbę firm.

 

Pełny tekst w pdf

 

 

 

 

 

Jak buduje się markę i dlaczego się o to starać?

Co to jest marka, jak się ją buduje - Gazeta Wyborcza pyta Monikę Hajdas, dyrektor strategiczną INSPIRE smarter branding.

Pełny tekst w pdf 

 

Zobacz KSIĄŻKI